Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą pozycją w naszych materiałach edukacyjnych, raportem podsumowującym projekt pt. „Efektywne Prawo w Efektywnym Państwie – Uwarunkowania lokalne w kontekście globalnym wobec wyzwań XXI wieku w walce z przestępczością” – dr Magdalena Maksymiuk, dr hab. Ewa Tuora-Schwierskott, prof. ucz., dr Edyta Krzysztofik, dr Ilona Grądzka.
Kilka słów o projekcie:
Fundacji Instytut Prawa Ustrojowego powierzono realizację zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – tzw. Funduszu Sprawiedliwości – w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2020–2023. Zlecony Fundacji projekt naukowo‑badawczy pt. „Efektywne prawo w efektywnym państwie. Uwarunkowania lokalne w kontekście globalnym wobec wyzwań XXI w. w walce z przestępczością” realizowany jest w ramach Programu Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości na lata 2019–2023. Łączy on elementy naukowo‑badawcze z informacyjnymi i edukacyjnymi, w jego ramach powstało wiele prac naukowych dotyczących przestępczości, przeciwdziałania jej oraz jej następstw. Zadaniem Fundacji w ramach wspomnianego projektu była i jest budowa systemu wsparcia informacyjno‑edukacyjnego i analityczno‑badawczego, w szczególności dla odbiorców, obywateli, organizacji NGO i instytucji publicznych zorientowanych na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, pomoc pokrzywdzonym i pomoc postpenitencjarną.
Podsumowanie znajdziecie Państwo pod tym artykułem w postaci PDF do pobrania lub w naszej zakładce Materiały Edukacyjne.