W swojej analizie pt. „Rozwiązania w Szwajcarii na temat oferty pomocowej/profilaktyki skierowanej wobec potencjalnych sprawców wykorzystania seksualnego dzieci”, Prof. dr hab. Ewa Tuora-Schwierskott opisuje, że szwajcarski kodeks karny wskazuje, że każdy akt seksualny z udziałem dzieci poniżej 16 roku życia jest karalny. Bez znaczenia w tym zakresie jest czy dziecko wyraziło na nie zgodę czy nie. Pomimo takiej regulacji, statystyki wskazują, że co 7 dziecko w Szwajcarii przynajmniej raz w życiu doświadczyło przemocy seksualnej z fizycznym kontaktem ze strony dorosłych lub starszych dzieci. Skala zjawiska przemocy seksualnej na poziomie online jest jeszcze większa.
Autorka prezentuje więc rodzaje i sposoby zwalczania przestępstw przeciwko dzieciom. Opisuje propozycje oferty pomocowa i profilaktyczna skierowana do potencjalnych sprawców wykorzystania seksualnego dzieci, wskazując na prowadzone projekty „Kein Täter werden”, „Romandie”, czy „DIS NO”.
Pani Profesor wskazała również, że prewencja dotycząca oferty pomocowej czy profilaktyki skierowanej wobec potencjalnych sprawców wykorzystania seksualnego dzieci polega na trzystopniowych działaniach. Dodatkowo praca została wzbogacona o wnioski „Poza (już wyżej wspomnianą) ofertą edukacyjną skierowaną do dzieci i rodziców należy skupić się na osobach, które dopiero podejrzewają u siebie tendencje do takich zachowań jak i osobach, które zostały już skazane. Są to zarówno oferty psychoterapeutyczne, jak i farmakologiczne. Także karalność tych zachowań odgrywa ważną rolę prewencyjną”.